پروژه ها

پروژه ها

در سال 82 اولين پيشنهاد در مورد ايجاد طرح توسعه در خط توليد كنسانتره خام روي از سوي گردانندگان كارخانه به مديريت عامل شركت توسعه معادن روي ارائه گرديد . در خرداد ماه سال 83 پس از عقد قرارداد خريد ماشين آلات ، عمليات اجرائي احداث خط جديد آغاز و در آبان ماه 83 فعاليتهاي بهره برداري عملي از خط جديد صورت تحقق به خود گرفت . اين خط در حال حاضر با توليد روزانه 200 تن كنسانتره خام روي ( با استفاده از خاك معدني با همان عيار در حال توليد است و فعاليت آن موجب افزايش ظرفيت توليد سالانه شركت صنعت روي زنگان گرديده است . آنچه در مورد اين خط توليدي حائز اهميت مي باشد آن است كه محصول توليد شده در اين قسمت امكان تحويل بصورت بسته بندي درجامبوبگ يك تني را داراست .

به عبارت ديگر محصول خروجي از خط توليد به جاي اينكه به صورت فله اي و در پشت كاميونهاي روباز حمل شود در كيسه هاي 1 تني كه مشخصات محتوي آن بر روي كيسه حك گرديده است  بر روي وسليه هاي حمل بارگيري ميشود . اميدواريم اين قدم تحولي اساسي در صنعت توليد كنسانتره كشور باشد .

با توجه به نياز روز افزون كشور به مواد اوليه و به منظور حفظ سهم بازار در سال 86 اقدام به راه اندازي يك خط ميكرونيزه شد . خط مذكور داراي 2 آسيا ريموند هر يك به ظرفيت اسمی t/h 15 بوده و امكان توليد پودر ميكرونيزه از 50 تا 600 مش مهيا مي باشد .

به كمك اين خط ظرفيت توليد بين 90.000 تا 130.000 تن درسال افزايش يافته و امكان توليد ديگر مواد معدن نيز بوجود آمده است و همچنين امكان تحويل محصول به هر دو صورت فله و جامبوبگ مي باشد .

ضرورت تخصصي كردن فعاليتها افزايش بهره وري و نهايتاً حركت به سوي تبديل كردن شركت توسعه معادن روي ايران به عنوان شركت مادر تخصصي موجب گرديد كه در سال 1382 شركت صنعت روي زنگان  بر شالوده كارخانه توليد كنسانتره روي كه در سال 1379 با هدف تأمين كنسانتره با عياربالاي اكسيد روي واحدهاي توليد شمش روي تأسيس شده بود بنا گردد.

 اين شركت همانند ساليان گذشته تلاش بي وقفه اي در جهت بهبود مستمر توليد از لحاظ كمي و كيفي به همراه توجه خاص زيست محيطي توام با درك نياز مصرف كنندگان به كار بسته است به گونه اي كه ظرفيت توليد كنسانتره و محصولات پودري ميكرونيزه به بيش از 250 هزار تن در سال افزايش يافته و سعي دراستفاده از پتانسيل ها ي موجود در زمينه كلسيناسيون – دانه بندي – توليد پودر – خشك كن و هوي مديا اشاره كرد .

 در ادامه طرحهاي توسعه اي شركت از سال 90 اقدام به عمليات ساخت و راه اندازي خط هوي مديا كرد و اكثر فعاليتها بصورت بومي اجرا شده است . و درمهرماه 1393عمليات بهره برداري از اين خط آغاز شد . در اين طرح امكان شارژ خاكهاي كم عيار ( كمتر از 12%) و پر عيار سازي به روش واسطه سنگين با هزينه بسيار كم و راندمان بالا انجام می پذیرد . لازم بذكر است ظرفيت اسمی خط t/h50 مي باشد .

و همچنين درسال 1395 خط توليد آهک هيدراته با توان توليد روزانه 40 تن را ايجاد نمود.

از برنامه ها و اهداف شركت تلاش در جهت سرمايه گذاري در معادن بخصوص سرب و روي و تكميل زنجيره تغليظ شركت ميباشد كه در برنامه كاري قرار دارد.