امروز : 25 | شهریور | 1400
شرکت های وابسته » آلفا ماشین

صنایع ماشینسازی به دلیل ایجاد ارزشافزوده بالا در میان صنایع مختلف در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد، این صنعت پايه ايجاد ساير كسب و كارهاي صنعتي بوده و به عنوان پشتیبانی کننده سرمایهگذاری صنعتی از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است.

با توجه به گستردگی صنعت ماشینسازی و تجهیزات و نیز پیچیدگی که در تعیین ظرفیت واقعی این صنایع وجود دارد، به سبب وجود اشتراکات و تمایزاتی که در نوع محصولات تولیدی وجود دارد از یکسو، و گستردگی واحدهای صنعتی ماشینسازی و تجهیزات در واحدهای صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک از سوی دیگر، تعیین ظرفیت دقیق تولید در صنعت ماشینسازی و تجهیزات با چالشها و موانع زیادی مواجه خواهد ساخت.شركت آلفا ماشين پويا در سال 1380 با نام صنايع ماشين سازي آلفا و با اخذ پروانه بهره برداري در زمينه توليد ماشين آلات با كاربرد عام از سازمان صنعت و معدن و تجارت استان زنجان به ظرفيت سالانه 240 دستگاه در سال آغاز به كار كرد و به طور تخصصي پا به عرصه ساخت ماشين آلات صنايع معدني و جدايش از قبيل فيلترپرس ها و راكتورهاي فرايندي و سيستمهاي انتقال مواد گذارد . در كنار ساخت اين رده ماشين آلات ارائه خدمت ساخت و همچنين توليد ماشين آلات خاص معدني به سفارش مشتري همواره در برنامه كاري اين شركت بوده است . اين شركت در تاريخ 1385/12/10 با ثبت شركت در اداره ثبت شركتهاي استان زنجان با شماره 6833 و تغيير نام به شركت آلفا ماشين پويا فعاليت خود را گسترش داده و در چارچوب يك كارخانه ماشين ساز به كار خود رسميت بخشيد .

با ارتقاء روز افزون تنوع محصولات و كسب دانش فني ماشين آلات در زمينه طراحي و فرآیند ، اين شركت خود را در زمره طراحان و سازندگان برتر ماشين آلات خطوط صنايع معدني قرار داده است و اخذ تقديرنامه هايي از شركت صنايع ملي مس ايران و شركت هاي روي گواه بر موفقيت شركت در اين عرصه كسب و كار مي باشد .


در حال حاضر شركت توانايي طراحي و ساخت بيش از 9 خط توليد و 35 نوع دستگاه را در زمينه صنايع معدني و جدايش دارا مي باشد و ظرفيت خود را تا مرز توليد 600 تن ماشين در سال افزايش داده است .


اين شركت جهت توسعه فضاها و امكانات توليدي خود در سال 1385 اقدام به افزايش سرمايه توسط مشاركت بانك تجارت كرده است. همچنين در سال 1391 با واگذاري سهام قابل توجهي به شركت صنعت روي زنگان كه يكي از شركتهاي اقماري شركت كالسيمين مي باشد، از مزاياي حمايتي هولدينگهاي بزرگي چون شركت توسعه معادن روي و شركت سرمايه گذاري مهر ايرانيان برخوردار شد.

 ظرفيت توليد

در حال حاضر كارخانه با ظرفيت اسمي 2/5 تن در روز مشغول به كار مي باشد . اما با توجه به ظرفيتهاي سالن هاي توليد و با جذب نيرو بدون افزايش سرمايه گذاري ، توليد كارخانه را مي توان تا 6 تن در روز افزايش داد .

قابليت  شركت

شركت آلفا ماشين پويا در مساحتي به ابعاد 6000 مترمربع احداث گرديده كه 3490 متر آن به فضاي توليدي تخصيص يافته است و در زمينه ساخت و مونتاژ داراي سه سالن ماشينكاري ، آهنگري و مونتاژ به مساحت هر يك 1200 متر مربع مي باشد و در زمينه صنعت فرآوري معدني و جدايش ، قابليت طراحي و ساخت 9 خط توليد و 35 نوع دستگاه را دارد .

در سالن ماشينكاري قابليت فرزكاري CNC قطعات به ابعاد 6*3 متر و وزن 50 تن وجود دارد . در زمينه تراشكاري تا قطر كار 2/6 متر و طول 5 متر و وزن 10 تن قابل تراشكاري مي باشد و همچنين در اين سالن قابليت صفحه تراشي ، سوراخكاري و بورينگ وجود دارد .

در سالن آهنگري قابليت برش هوا گاز CNC  براي قطعات به ابعاد 12*3 متر تا ضخامت برش 15 سانتيمتر و دقت برش 0/2 ميليمتر و قابليت خم CNC بطول 3 متر و ضخامت 8 ميليمتر و قابليت رول ورق به عرض 3 متر و شعاع بزرگتر از 50 سانتيمتر وجود دارد .

در سالن مونتاژ قابليتهاي مونتاژ قطعات بزرگ در حد شاسي زير لوكوموتيو مسافري و باري به ابعاد 14*3 متر و ارتفاع 3 متر را دارا مي باشد . در اين سالن همچنين قابليت آماده سازي سطح و رنگ آميزي تجهيزات موجود است . در كل سالنها قابليت توليد محصول به طول 20 متر و ارتفاع 5 متر وجود دارد .

در دفتر فني شركت  فعاليتهايي از قبيل مدل سازي، طراحي و تهيه نقشه هاي ساخت و تحليل هاي مورد نياز توسط نرم افزارهاي Auto cad و Solid work و Catia و Ansis انجام مي شود و واحد برنامه ريزي جهت برنامه ريزي و مديريت پروژه ها از نرم افزارهاي Primavera , Msp و در زمينه انبارداري از نرم افزارهاي همكاران سيستم و نرم افزارهاي مربوطه بهره مي گيرد و واحد كيفيت در خصوص تحقق سياست كيفي شركت و دستيابي موثر و كارآمد در جهت ثمربخش بودن تلاش بخشهاي مختلف اعم از بازاريابي ، امورمهندسي ، توليد وخدمات پس از فروش در زمينه هاي توسعه و حفظ اصول استاندارهاي كيفي محصولات و خدمات به فعاليت اشتغال دارند . اين واحد در فضايي مناسب جهت بروز استعدادها و كارهاي گروهي با حمايت جدي و پيگيري مديريت در زمينه هاي ذيل عمل مي كنند .

  • تعيين استاندارهاي كيفي
  • انطباق محصولات توليدي با استانداردها
  • بازرسي و كنترل كيفيت از لحاظ ابعادي ، جوش و رنگ
  • انجام تست هاي NDT با همكاري شركت هاي پيمانكار بازرسي جوش

 

جهت اطلاعات بیشتر   اینجا  کلیک نمائید.

 

.تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به شرکت صنعت روی زنگان تعلق دارد